Розробка Стратегії

Етапи розробки Стратегії:

  Розробка Стратегії включає проведення таких етапів:
 • 1. Проведення комплексного аналізу оцінки потреб, яка здійснюється офіційними представниками ВОІВ, що полягає в організації та проведенні робочих зустрічей з представниками установ, організацій, відповідальними за розробку проекту Стратегії (проведено за участі Рона Марчанта у березні 2019 року).
 • Формування команди експертів, завданням якої є проведення попереднього аудиту поточної державної системи охорони інтелектуальної власності в Україні, розробка проекту Стратегії та відповідного плану заходів з її реалізації (створено Координаційну групу при НОІВ, затверджено склад експертної групи у квітні 2019 року)
 • 3. Проведення командою експертів комплексного та всеохоплюючого дослідження існуючої системи інтелектуальної власності України у всіх суспільно-правових сферах з практичної та наукової точок зору (квітень-червень 2019 року ).
 • 4. Проведення національних консультацій з представниками установ та організацій, зацікавлених у розробці Стратегії: представниками творчих спілок, асоціацій, організацій колективного управління майновими авторськими і суміжними правами, професійних об’єднань представників у сфері інтелектуальної власності, науково-дослідних установ, закладів вищої освіти (проведено за участі Рона Марчанта у березні 2019 року).
 • 5. Розробка та написання проекту Стратегії командою експертів на основі пропозицій та рекомендацій, наданих за результатами національних консультацій.
 • 6. Проведення заходів щодо затвердження Стратегії. Послідовне проведення повторних консультацій з представниками установ і організацій, зацікавлених у розробці Стратегії.
 • 7. Доопрацювання проекту Стратегії із врахуванням висловлених зауважень в ході обговорень та передача її на погодження до ВОІВ.
 • 8. Врахування пропозицій ВОІВ та передача на затвердження до КМУ. На основі Стратегії планується створення чіткого стратегічного плану розвитку сфери інтелектуальної власності на найближчі 5-10 років із зазначенням конкретних економічних ефектів та впливу на економіку України в цілому від впровадження механізмів, запропонованих у Стратегії.

СТРАТЕГІЯ ІВ

  Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності – це комплекс заходів, що сформульовані та реалізуються Урядом, що передбачають:
 • – (створення) сприяння та заохочення створення об’єктів права інтелектуальної власності,
 • – (використання) запровадження сприятливих умов та механізмів використання об’єктів права інтелектуальної власності у виробництві, інших галузях економіки;
 • – (управління) становлення ефективного державного управління у сфері інтелектуальної власності; підвищення ефективності діяльності державних установ системи охорони інтелектуальної власності, проведення експертизи заявок та видачі охоронних документів;
 • – (законодавство) удосконалення законодавства з охорони прав інтелектуальної власності;
 • – (захист прав) удосконалення механізмів захисту прав інтелектуальної власності;
 • – (культура та освіта) формування високого рівня культури та освіти у сфері інтелектуальної власності з метою побудови конкурентоздатної національної економіки, що заснована на знаннях та інноваціях.
  Мета, основні завдання Стратегії Утворення середовища, спрямованого на заохочення створення об’єктів права інтелектуальної власності та їх використання в економіці України з метою розвитку конкурентоспроможної національної економіки на основі знань та інновацій. Основна мета
 • 1. Сприяння створенню, захисту та використанню інтелектуальної власності як ключового інструменту у створенні умов для переходу країни до інноваційної моделі економічного зростання Основна мета
 • 2. Вдосконалення правової бази інтелектуальної власності, у тому числі шляхом її гармонізації з законодавством ЄС та виконання міжнародних договорів, учасником яких є Україна Основна мета
 • 3. Удосконалення та підвищення ефективності державного управління у сфері інтелектуальної власності. Удосконалення проведення експертизи заявок на об'єкти промислової власності, сорти рослин. Основна мета
 • 4. Підвищення ефективності механізмів захисту прав інтелектуальної власності Основна мета
 • 5. Вдосконалення діяльності організацій, що представляють інтереси творців об’єктів права інтелектуальної власності, та надання послуг у сфері інтелектуальної власності. Основна мета
 • 6. Розвиток культури у сфері інтелектуальної власності та підвищення обізнаності у сфері інтелектуальної власності Головна мета
 • 7. Розвиток міжнародного, регіонального та двостороннього співробітництва у сфері інтелектуальної власності та інтеграція України до європейського та міжнародного інтелектуального простору

Стратегічний розвиток ІВ в Україні

Підготовка Стратегії в Україні відбувається спільно з ВОІВ, відповідно до Програми співробітництва між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності на 2018-2019 роки. У межах реалізації місії ВОІВ в березні 2019 року, на запрошення Національного офісу інтелектуальної власності, до Києва прибув Рон Марчант, який є фахівцем ВОІВ у сфері підготовки національних стратегій з інтелектуальної власності. Під час його візиту проводилися зустрічі з представниками сфери ІВ та державними установами з метою виявлення існуючих проблем, їх обговорення та старту процесу підготовки Стратегії в Україні. Було коротко представлено матеріали Методології ВОІВ щодо розробки Національних Стратегій ІВ як певних методичних рекомендацій, за якими, як правило,розробляються такого роду документи (Methodology for the Development of National Intellectual Property Strategies.)

Новини

НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні на період 2020 – 2025 роки

З експертами опрацьовано черговий блок проекту Національної стратегії розвитку сфери ІВ

Сьогодні відбувся 7 етап публічних обговорень Проекту Національної стратегії розвитку сфери ІВ. З експертами опрацьовано тематичний блок “Захист прав ІВ”.

Захід відкрив заступник директора НОІВ Данило Цьвок: – Обговорення проекту пройшло вже у багатьох містах, сьогоднішній сьомий етап ще на крок наближає нас до фіналізованого документу в якому будуть враховані пропозиції і зауваження зацікавлених сторін. Стратегія стане основою для функціонування всієї сфери ІВ, це документ, який ми виробимо разом і який реалізовуватимемо також разом.

Спікерами сьогодні були:
• Падучак Богдан, заступник Директора Департаменту Мінекономіки
• Васильєв Олексій, к.т.н., директор Асоціації “Інформатіо-Консорціум”
• Тверезенко Олена, завідувач сектору використання та передачі прав ІВ НДІ ІВ НАПрНУ
• Григоренко Сюзана, Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України
• Сопільняк Вікторія, Патентний повірений, адвокат Партнер «Дубинський і Ошарова”
• Ющенко Тетяна, адвокат практики ІР АО «Саєнко Харенко», експерт Українського інституту майбутнього
• Олег Чернобай, Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії «Чернобай та Партнери». Член та екс-президент ВГО «Асоціація адвокатів України». Член ВГО
«Асоціація правників України». Голова ГО «Всеукраїнська асоціація інтелектуальної власності»
• Ніколаєва Ольга, суддя Харківського окружного адмін. суду, кандидат на посаду судді Вищого суду з питань ІВ та кандидат на посаду судді апеляційної палати Вищого суду з питань ІВ

Відео обговорення: https://www.facebook.com/uanipo/videos/677153859354804/
З програмою серії обговорень можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2m7O2ch
Детальніше про проект на сайті: http://strategyip.info/

Пропозиції експертів, які долучалися до обговорення

 

За результатами національних обговорень Проекту національної стратегії розвитку ІВ було враховано пропозиції експертів, які долучалися до обговорення.
Координаційна рада з підготовки проекту Національної Стратегії прийняла до опрацювання всі висловлені зауваження та врахує їх в остаточному проекті Стратегії. З метою прозорості проекту НОІВ публікує ті з зауважень на розміщення яких їх автори надали згоду.

Пропозиції тут!

                                             Пропозиції тут!

 

Сьомий етап національного обговорення проекту Cтратегії інтелектуальної власності.

РЕЄСТРАЦІЯ
https://forms.gle/wii9ZojQwpCtgBnt9

Сьомий етап національного обговорення проекту Cтратегії інтелектуальної власності. Розглядатимемо питання державного управління у сфері інтелектуальної власності, питання організації системи охорони інтелектуальної власності. А також формування законодавства з охорони інтелектуальної власності. Процес генерації та використання об’єктів ІВ та захист прав інтелектуальної власності.

Місце проведення: м. Дніпро, вул. Лазаряна 2, ауд. 314

Початок реєстрації: 09:30
Програма за посиланням: http://bit.ly/2J75t5m
Детальніше про проект: http://strategyip.info/
Проект стратегії: http://bit.ly/2lQwIIU

Шостий етап національного обговорення проекту Cтратегії інтелектуальної власності.

РЕЄСТРАЦІЯ
https://forms.gle/1295waASDduStnVF8

Розглядатимемо питання державного управління у сфері інтелектуальної власності, питання організації системи охорони інтелектуальної власності. А також формування законодавства з охорони інтелектуальної власності. Процес генерації та використання об’єктів ІВ та захист прав інтелектуальної власності.

Кожен блок є самостійним елементом та має вагоме значення для усієї стратегії інтелектуальної власності загалом, адже вони визначатимуть шляхи розвитку сфери на наступні 5-10 років.

Адреса: м. Харків, просп. Науки 14 (вхід з вул. Серпова 4), Science Park Synergy – Науковий парк Синергія

Початок реєстрації: 09:30
Програма за посиланням: http://bit.ly/2Ba6zZQ
Детальніше про проект: http://strategyip.info/
Проект стратегії: http://bit.ly/2lQwIIU

Національне обговорення проекту Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності

18 жовтня у Харкові відбудеться шостий етап національного обговорення проекту Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.

Запрошуємо до участі в обговоренні, реєстрація за посиланням: http://bit.ly/2nSdSCA

Як проходили попередні етапи обговорень – у нашому відео.

Розпочався 5-тий етап національних обговорень проекту Національної стратегії інтелектуальної власності

П'ятий етап публічних обговорень проекту Стратегії інтелектуальної власності – 11 жовтня, Львів

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/cz11JRA2an4hBbB29

П’ятий етап національного обговорення проекту стратегії інтелектуальної власності. Розглядатимемо питання державного управління у сфері інтелектуальної власності, питання організації системи охорони інтелектуальної власності. А також формування законодавства з охорони інтелектуальної власності. Процес генерації та використання об’єктів ІВ та захист прав інтелектуальної власності.

Кожен блок є самостійним елементом та має вагоме значення для усієї стратегії інтелектуальної власності загалом, адже вони визначатимуть шляхи розвитку сфери на наступні 5-10 років.

Адреса: уточнюється
Початок реєстрації: 09:30
Реєстрація: https://forms.gle/cz11JRA2an4hBbB29
Програма за посиланням: http://bit.ly/31U6ghB
Детальніше про проект: http://strategyip.info/
Проект стратегії: http://bit.ly/2lQwIIU
#НОІВ #IP #NIPO #IPStrategy #СтратегіяІВ

З екпертами опрацьовано ще один блок проекту Національної стратегії розвитку сфери ІВ

Сьогодні відбувся 4 етап публічних обговорень Проекту Національної стратегії розвитку сфери ІВ. З екпертами опрацьовано тематичний блок “Захист прав ІВ”.

Захід відкрив заступник директора НОІВ Юрій Баланюк: – Обговорення проекту, наші зустрічі відкривають для нас і об’єднують нові групи, середовища і зацікавлені сторони, таким чином ця робота не лише сприяє якості документа, але і дозволяє нам об’єднувати сферу і робити нашу співпрацю ще більш ефективною.

Спікерами сьогодні були:
Дубинський М.І., керуючий партнер «Дубинський і Ошарова»;
Ніколаєва Ольга, суддя Харківського окружного адміністративного суду;
Демидова Марія, суддя господарського суду Чернігівської області;
Сопільняк Вікторія, Патентний повірений, адвокат, партнер «Дубинський і Ошарова”;
Потоцький Микола, Доктор юридичних наук, адвокат, начальник відділу сприяння захисту прав ДП «Український інститут ІВ» (Укрпатент);
Коваль Антон, Доктор філософії у галузі права, патентний повірений, адвокат, партнер «Дубинський і Ошарова”;
Ющенко Тетяна, адвокат практики ІР АО «Саєнко Харенко», експерт Українського інституту майбутнього;
Чернобай Олег, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії «Чернобай та Партнери»;
Орлюк Олена, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України.

З програмою серії обговорень можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2m7O2ch .

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТРАТЕГІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

❗️ 👉РЕЄСТРАЦІЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ:  👈❗️
тут

02 жовтня в м. Київ відбудеться четвертий етап національного обговорення проекту стратегії інтелектуальної власності.
Розглядатимемо питання державного управління у сфері інтелектуальної власності, питання організації системи охорони інтелектуальної власності. А також формування законодавства з охорони інтелектуальної власності. Процес генерації та використання об’єктів ІВ та захист прав інтелектуальної власності.

Кожен блок є самостійним елементом та має вагоме значення для усієї стратегії інтелектуальної власності загалом, адже вони визначатимуть шляхи розвитку сфери на наступні 5-10 років.

Адреса: м. Київ, IQ-Business Center
Початок реєстрації: 09:00
Програма за посиланням: http://bit.ly/2nJj2Ar
Проект стратегії: http://bit.ly/2lQwIIU
#НОІВ #IP #NIPO #IPStrategy #СтратегіяІВ

27 вересня в м. Одеса відбудеться третій етап національного обговорення проекту стратегії інтелектуальної власності

Розглядатимемо питання державного управління у сфері інтелектуальної власності, питання організації системи охорони інтелектуальної власності. А також формування законодавства з охорони інтелектуальної власності. Процес генерації та використання об’єктів ІВ та захист прав інтелектуальної власності

Кожен блок є самостійним елементом та має вагоме значення для усієї стратегії інтелектуальної власності загалом, адже вони визначатимуть шляхи розвитку сфери на наступні 5-10 років.

Адреса: м. Одеса, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, зала засідань Вченої ради

Початок реєстрації: 10:00
Програма за посиланням: http://bit.ly/2m2r7Py
Проект стратегії: http://bit.ly/2lQwIIU

#НОІВ #IP #NIPO #IPStrategy #СтратегіяІВ

Другий етап публічних обговорень проекту Стратегії розвитку сфери ІВ в Україні відбувся сьогодні у Києві

Сьогодні в рамках обговорення відбулось дві панельні дискусії за темами «Генерація Об’єктів інтелектуальної власності» та «Використання об’єктів інтелектуальної власності, трансфер технологій».

Розпочав захід директор Департаменту інтелектуальної власності Валерій Жалдак .
Також на початку обговорення відбулось пряме включення з Роном Марчантом – експерт ВОІВ, колишній виконавчий директор Патентного відомства Великобританії. В даний час консультує українських колег з питання розробки Стратегії.

Сьогодні у дискусії брали участь експерти:
• Падучак Богдан  – заступник директора Департаменту інтелектуальної власності МЕРТ
• Орлюк Олена  – директор НДІ ІВ НАПрНУ
• Капіца Юрій – к.ю.н., ЦДІВТТ НАН України
• Бутнік-Сіверський Олександр – д.е.н., проф. НДІ інтелектуальної власності НАПрН України
• Сюзана Григоренко (Susana Grigorenko) – виконавчий директор Насіннєвої асоціації України
• Васильєв Олексій – к.т.н, директор Асоціації “Інформатіо-Консорціум”
• Хаустов Володимир – к.т.н., учен. секр., Інститут економіки і прогнозування НАН України
• Єгоров Ігор Юрійович – д.е.н., проф., зав. від. інноваційної політики, економіки і високих технологій, Інститут економіки і прогнозування НАН України

Нагадаємо, що проблематика сфери обговорювалася із багатьма експертами: представниками бізнесу, творчих спілок, асоціацій, організацій колективного управління майновими авторськими і суміжними правами, професійних об’єднань представників у сфері інтелектуальної власності, науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів.

Саме завдяки цьому було сформовано відповідні блоки документу, які є самостійними елементами та мають вагоме значення для усієї Стратегії інтелектуальної власності загалом. Тому кожен з цих блоків буде розглянуто окремо під час серії обговорень, оскільки вони визначають шляхи розвитку сфери інтелектуальної власності. Запрошуємо усіх зацікавлених до обговорень проекту.

З програмою серії обговорень можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2m7O2ch .
World Intellectual Property Organization
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Національний офіс інтелектуальної власності
Богдан МоркляникЮрій БаланюкDanylo Tsvok
#МЕРТ #WIPO #НОІВ #IP #NIPO #IPStrategy #СтратегіяІВ

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТРАТЕГІЇ ІВ

Розпочався перший етап публічних обговорень проекту Стратегії розвитку сфери ІВ.
Пряма трансляція: тут!

Текст Проекту НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ «IP STRATEGY» НА 2020-2025 РОКИ

Обговорення проекту стратегії інтелектуальної власності

13 вересня відбудеться обговорення проекту стратегії інтелектуальної власності з групою експертів.

Це перше публічне обговорення перше з 7 запланованих, йтиметься в першу чергу розглядатимуться питання державного управління у сфері інтелектуальної власності, а також організацію системи охорони інтелектуальної власності.

Кожен блок є самостійним елементом та має вагоме значення для усієї стратегії інтелектуальної власності загалом, адже вони визначають шляхи розвитку сфери інтелектуальної власності на наступні 5- 10 років.

Адреса: вул. Хрещатик, 10, приміщення простору iHub.
Початок реєстрації: 10:45
Программа доступна за посиланням

НОІВ продовжує роботу над Національною стратегією розвитку сфери інтелектуальної власності

Національна стратегія є комплексом заходів, необхідних для здійснення важливих реформ у сфері інтелектуальної власності

Національний офіс інтелектуальної власності вже здійснив низку кроків з розробки документу спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Насамперед, у межах реалізації Програми співробітництва між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності на 2018-2019 роки, до Києва у березні 2019 року прибув експерт ВОІВ Рон Марчант. Він надав консультації і взяв участь у зустрічах з представниками бізнесу, творчих спілок, асоціацій, організацій колективного управління майновими авторськими і суміжними правами, професійних об’єднань представників у сфері інтелектуальної власності, науково-дослідних установ, вищих начальних закладів. У ході зустрічей відбулось обговорення проблем у сфері ІВ та запущено процес підготовки Національної стратегії в Україні.

При НОІВ створено координаційну групу і сформовано групу експертів – провідних фахівців у сфері інтелектуальної власності, завданням якої є проведення попереднього аудиту поточної системи охорони інтелектуальної власності в Україні, розробка проекту Стратегії та плану заходів з її реалізації.

Експертами проведено комплексне дослідження існуючої системи інтелектуальної власності України у всіх суспільно-правових сферах з практичної та наукової точок зору.

Наразі розробка та написання проекту Стратегії знаходиться на завершальному етапі.

Довідково:

Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності є комплексом заходів, що реалізуються державою з метою стимулювання і підтримки ефективного створення, використання, впровадження і охорони об’єктів права інтелектуальної власності на національному рівні.

Основними завданнями Національної стратегії є:

 • визначення стратегічних напрямків розбудови системи інтелектуальної власності в Україні;
 • розробка заходів, які будуть організовані та імплементовані Державною організацією «Національний офіс інтелектуальної власності» під керівництвом МЕРТ;
 • забезпечення дотримання та виконання заходів та завдань, визначених у Стратегії учасниками відносин щодо інтелектуальної власності.

Робота координаційної групи та національної команди експертів над Стратегією

У межах підготовки проекту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, національною командою експертів було підготовлено та направлено до НОІВ для ознайомлення та подальшого коригування матеріали з різних змістовних напрямів проекту Стратегії.

Членами Координаційної групи з підготовки Стратегії було проведено 4 зустрічі з усіма експертами з метою виявлення їхніх основних пропозицій щодо удосконалення правового регулювання та/або охорони тих чи інших відносин у сфері інтелектуальної власності, а також уточнення і покращення поданих матеріалів для подальшого зведення їх в єдиний цілісний документ.

Зокрема, – були проведені зустрічі з експертами, відповідальними за такі блоки підготовки:

 1. «Державне управління у сфері інтелектуальної власності. Організації системи охорони інтелектуальної власності. Законодавство з охорони інтелектуальної власності».
 2. «Генерація об’єктів ІВ. Використання ОІВ, трансфер технологій».
 3. «Освіта у сфері ІВ, підвищення кваліфікації. Авторське право і суміжні права. Розвиток креативних індустрій».
 4. «Захист прав інтелектуальної власності».
 5. «Інші сфери ОІВ»

У результаті проведення вищезазначених зустрічей, Координаційною групою, до складу якої входять провідні фахівці у сфері інтелектуальної власності, було висловлено ряд пропозицій та зауважень до поданих матеріалів і зроблено висновок про необхідність їх доопрацювання.

Захист прав інтелектуальної власності при митному контролі: проблеми та пропоновані рішення

Чернобай Олег Валерійович

Адвокат. Керуючий партнер Юридичної компанії «Чернобай та Партнери».
Член та екс-президент ВГО «Асоціація адвокатів України».
Член ВГО «Асоціація правників України».
Голова ГО «Всеукраїнська асоціація інтелектуальної власності».
Член Громадської ради при МЕРТ.

Наразі я змушений констатувати недостатню якість правового регулювання вказаного питання. Це неминуче призводить до пасивного використання людьми існуючих механізмів митного захисту.

Одним із недоліків правового регулювання є те, що захист прав розповсюджується на завезені в Україну (імпортовані) товари з використанням об’єкту, але не на їх вивезення (експорт).

Насторожує також дещо ускладнена процедура внесення об’єктів інтелектуальної власності до митного реєстру. Вона фактично передбачає прийняття митними органами рішення про внесення чи відмову у внесенні об’єкту до реєстру.

Виникає наступна проблема: відсутність належних забезпечувальних заходів (застава чи гарантія) сприяє прояві недобросовісних дій з боку правовласників та поширенню такого негативного явища як «патентний тролінг».

Чому наведена проблематика потребує нагального вирішення?Захист прав інтелектуальної власності на митному кордоні є одним із важливих державних механізмів стимулювання інноваційного підприємництва.

Становлення інноваційної моделі економіки є єдиним засобом створення нових і модернізації існуючих підприємств в Україні. Така модель сприяє збільшенню кількості робочих місць за новими спеціальностями, що своєю чергою вимагає якісних реформ в сфері інтелектуальної власності та освіти. Їх здійснення має забезпечити ефективне використання природних ресурсів та збереження навколишнього природного середовища.

Якісний правовий захист національного підприємництва забезпечить його конкурентоздатність на внутрішньому і міжнародному ринках.

Пропоновані рішення

Я переконаний,  що надзвичайно актуальним є внесення змін до профільних законів, які регулюють питання захисту прав на винаходи і корисні моделі, авторські і суміжні права,  промислові зразки тощо. Надзвичайно важливо, щоб в Україні правовому захисту підлягали також об’єкти під час експорту товарів до інших країн і їх транзиту.

Аналогічно, мають бути внесені зміни до Митного кодексу та підзаконних актів щодо спрощення процедури внесення об’єктів до митного реєстру прав інтелектуальної власності, які унеможливлять зловживання правами інтелектуальної  власності, а також сприятимуть покращенню дій митних органів за власною ініціативою («ex officio»).

Вважаю, що такі нормативні зміни мають знизити корупційну складову в механізмі реалізації захисту прав інтелектуальної власності, підвищити роль правовласників, започаткувати взаємодію митних органів з організаціями, діяльність яких стосується питань захисту прав інтелектуальної власності.

Окреслені заходи, в комплексі з іншими стратегічними змінами, мають сприяти подальшому ефективному розвитку сфери інтелектуальної власності як джерела економічного зростання.

IP LAW ECONOMY TECHNOLOGY

У межах проведення Національного форуму з інтелектуальної власності «Intellectual Property: Law, Economy, Technology», що відбувся 20-21 червня 2019 року в Києві, було проведено дводенні панельні дискусії Рона Марчанта з національною командою експертів з підготовки Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.

Під час заходу було обговорено ключові питання та проблеми, виявлені в системі правової охорони інтелектуальної власності в Україні, зроблено детальний аналіз міжнародних зобов’язань України у зв’язку з приєднанням до ряду міжнародних угод, а також проаналізовано ті зобов’язання нашої країни, що випливають з Угоди про асоціацію з ЄС.

Крізь призму проведеного аналізу було обговорено ряд запланованих заходів та дій щодо реалізації позитивних змін в системі правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

НОІВ підготував ряд інтерв'ю з національними експертами про етапи та особливості підготовки Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності. Тетяна Ющенко: «Ціль Стратегії – зробити нашу державу розвинутою та процвітаючою» Довідково: Тетяна Ющенко - практикуючий адвокат у сфері інтелектуальної власності, асоційований експерт Українського інституту майбутнього. Юрист практики інтелектуальної власності АО «Sayenko Kharenko».Голова ГО «Суспільний правничий альянс». Член Комітету з інтелектуальної власності Асоціації правників України.

Victor Andrusiv: «Захист інтелектуальної власності виконує дві дуже важливі функції: на міжнародному рівні дозволяє говорити про те, що ми – надійний партнер і в нас є верховенство права. Друга – це сигнал українському бізнесу, що державі можна довіряти».
Віктор Андрусів - виконавчий директор Українського інституту майбутнього (Ukrainian Institute for the Future). Громадський діяч, кандидат політичних наук, аналітик і публіцист.

Продовжуємо спілкувуатись з експертами про проект Стратегії з розвитку сфери інтелектуальної власності. Сьогодні говоримо, з Миколою Скибою зокрема, про IP-Box. Микола Скиба: «Визнання сектору культурних і креативних індустрій, тут перший крок – зроблений зміною в Закон про культуру. Але далі, необхідна заміна в законодавстві, яка пов’язана з оподаткуванням використання нематеріальних активів і об’єктів інтелектуальної власності. Варто врахувати такий інструмент, як IP-Box, який активно використовується з 70- х років починаючи з Ірландії. Люксембург, Велика Британія, Польща прийняли цей інструмент і він спрямований на те, щоб створити належні умови для компаній, які отримують прибуток від використання нематеріальних активів авторських прав об’єктів інтелектуальної власності. Тобто, це означає, що є компанія, це може бути: IT, рекламна, PR, консалтингова компанії, яка реєструє, як свої активи, не приміщення, машину, а, наприклад, реєструє певну технологію, або ноу-хау, або патенти. І вона отримує потім прибуток від використання цих активів. Тоді створюється IP-Box, для того, щоб компанії було вигідно реєструвати такі активи, відповідно показувати капіталізацію». Микола Скиба - один із експертів Стратегії, експерт зі стратегічного управління, консалтингу та впровадження інновацій у сферах освіти, культури і креативних індустрій. 2012 – 2017 – директор ГО «Агенція культурних стратегій»; ментор CreativemanagmentCamp; експерт у програмі ЄC «Культура і креативність», розробник концепції вимірювання креативного потенціалу міст у проекті «Код міста» Також Микола Скиба зробив значний науковий внесок у розвиток інновацій та освіти, за його авторства вийшло близько сотні публікацій на теми освіти та інновацій серед них – книжка «Освіта для турбулентного світу» (2017). Співавтор онлайн-курсу «Креативне мислення» на vumonline.ua: куратор тематичного кластеру «Освіта» на Форумі видавців у Львові

Команда експертів

sematic
Валерій Жалдак

Директор департаменту інтелектуальної власності

sematic
Олександр Бутнік-Сіверський

Доктор економічних наук, професор, академік Академії технологічних наук України, академік Української академії наук, судовий експерт з економіки інтелектуальної власності.

sematic
Олексій Васильєв

Кандидат технічних наук, патентний повірений України (інформаційні технології, автоматика, електротехніка, хімія, фармакологія. Патентно-інформаційні дослідження. Патентно-кон'юктурні дослідження). Керівник групи з питань комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності у Інституті проблем моделювання в енергетиці НАН України.

sematic
Андрій Шабалін

Кандидат юридичний наук. Член Вченої ради Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, член Науково-практичної ради Ради адвокатів Київської області. Учений секретар Спеціалізованої вченої ради у Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності НАПрН України.

sematic
Сюзана Григоренко

Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України

sematic
Марія Демидова

Суддя Госопдарського суду Чернігівської області

sematic
Юрій Капіца

Директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, кандидат юридичних наук, науковий консультант Комітету Верховної ради України з питань нуки і освіти, член Консультативної ради з охорони інтелектуальної власності та передачі технологій Міжнародної асоціації академій наук.

sematic
Богдан Падучак

Кандидат юридичний наук, заступник директора - начальник управління промислової власності Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

sematic
Олександр Владикін

Кандидат юридичних наук, адвокат, викладач кафедри публічного права ФСП КПІ імені Ігоря Сікорськго

sematic
Тетяна Ющенко

Практикуючий адвокат у сфері інтелектуальної власності, асоційований експерт Аналітичного центру Ukrainian Institute for the Future. Юрист практики інтелектуальної власності АО «Sayenko Kharenko».Голова ГО «Суспільний правничий альянс». Член Комітету з інтелектуальної власності Асоціації правників України.

sematic
Іван Кульчицький

Керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямком «Інформаційні та комунікаційні технології», представник від України у програмному комітеті програми Горизонт 2020 за напрямком «Інформаційні та комунікаційні технології» та Президент ГО «Агенція Європейських Інновацій» .

sematic
Микола Скиба

Експерт зі стратегічного управління, консалтингу та впровадження інновацій у сферах освіти, культури і креативних індустрій. Експерт з питань освіти аналітичного центру «Український інститут майбутнього». Засновник платформи Next Generation Business School.

sematic
Олена Тверезенко

Завідувач сектору позначень Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України

sematic
Богдан Моркляник

Директор Державної організації «Національний офіс інтелектуальної власності»

sematic
Вікторія Сопільняк

Партнер «Дубинський і Ошарова», адвокат, патентний повірений України. Член Міжнародної асоціації власників торговельних марок (INTA), Міжнародної асоціації з охорони інтелектуальної власності (AIPPI). Практикує з 2001 року. Визнана міжнародними та національними рейтингами одним з найкращих фахівців України в сфері інтелектуальної власності.

sematic
Віктор Андрусів

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF). Громадський діяч, кандидат політичних наук, аналітик і публіцист

sematic
Олександр Дорошенко

Заступник директора НДІ інтелектуальної власності НАПрН України з експертної роботи, кандидат юридичних наук, судовий експерт з інтелектуальної власності.

sematic
Любов Майданик

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка. Юрист з питань інтелектуальної власності адвокатського об’єднання «NOVELS». Нагороджена премією Президента України для молодих вчених за цикл робіт "Управління правами інтелектуальної власності та їх комерціалізація в Україні".

sematic
Віктор Москаленко

Заступник Голови, суддя Вищого господарського суду України з 1987 по 2014 рік. Заслужений юрист України. З 1983 по 2014 рік працював в судових органах: ревізор Держарбітражу УРСР з 1983 по 1987 рік; державний арбітр Держарбітражу УРСР, суддя Вищого господарського суду України з 1987 по 2014 рік.

sematic
Катерина Москаленко

кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, адвокат

sematic
Володимир Хаустов

Кандидат технічних наук, вчений секретар ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», генеральний директор Асоціації економічної кібернетики України. Нагороджений почесним званням “Заслужений економіст України “.

sematic
Дмитро Луценко

За дорученням НОІВ, є координатором проекту. Адвокат, кандидат юридичних наук, Координатор проекту з підготовки Національної стратегії розвитку та функціонування системи інтелектуальної власності.

sematic
Михайло Дубинський

Керуючий партнер «Дубинський і Ошарова», адвокат, патентний повірений України, доктор філософії в галузі права. Член Міжнародної асоціації власників торговельних марок (INTA); Віце-президент Української групи Міжнародної асоціації з охорони інтелектуальної власності (AIPPI); Президент Української асоціації власників торговельних марок.

sematic
Антон Коваль

Партнер «Дубинський і Ошарова», адвокат, патентний повірений України, доктор філософії в галузі права. Член Міжнародної асоціації власників торговельних марок (INTA), Міжнародної асоціації з охорони інтелектуальної власності (AIPPI). Практикує з 2001 року. Визнаний міжнародними та національними рейтингами одним з найкращих фахівців України в сфері інтелектуальної власності.

sematic
Юлія Борко

Кандидат економічних наук, завідувач економіко-правовим відділом Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, головний бухгалтер ТОВ НВК СКБ «ТАРГЕТ».

sematic
Ігор Єгоров

Доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАНУ, завідувач Офісом оцінювання наукових установ НАНУ, член експертної групи ОЕСР з проблем статистики науки та інновацій, консультант Інституту статистики ЮНЕСКО з питань статистики науки та інновацій, член групи фахівців Економічної комісії ООН за напрямом «Економічна співпраця та інтеграція».

sematic
Олександр Нагорний

Заступник Голови Громадської ради при Антимонопольному комітеті України (2017 - 2019 роки); член Асоціації правників України; член Американської торговельної палати в Україні; член Європейської Бізнес Асоціації.

sematic
Армен Нерсесян

Кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою, адвокат.

sematic
Олег Чернобай

Адвокат. Керуючий партнер Юридичної компанії «Чернобай та Партнери». Член та екс-президент ВГО «Асоціація адвокатів України». Член ВГО «Асоціація правників України».Голова ГО «Всеукраїнська асоціація інтелектуальної власності».Член Громадської ради при МЕРТ.

sematic
Микола Потоцький

Доктор юридичних наук, адвокат, начальник відділу сприяння захисту прав ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), голова Секції з інтелектуальної власності Національної асоціації адвокатів України

sematic
Олена Орлюк

Доктор юридичних наук, дійсний член (академік) НАПрН України, директор Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, в.о. завідувача кафедри інтелектуальної власності Київського національної університету імені Т.Г. Шевченка, Нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня (2018).

sematic
Ніколаєва Ольга

Суддя Харківського окружного адміністративного суду, кандидат на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності та кандидат на посаду судді апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності

Обговорення Стратегії

м. Київ - 13.09

IHUB, Хрещатик, 10

м. Київ - 20.09

IHUB, Хрещатик, 10

м. Одеса 27.09

Зал вченої ради, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, вул. Дворянська 2

м. Київ - 02.10

iConference room, IQ bussiness center, вул. Болсуновська 13-15

м. Львів - 11.10

вул. Ак. Колесси 2,Tech Startup School

м.Харків 18.10

Харківський національний університет радіоелектроніки, Science Park Synergy, проспект Науки 14

м. Дніпро - 25.10

Дніпровський національний університет залізничного транспорту, ауд. 314

Contact Details